Dodatki

Klamki          
Uzupełnienie oferty stanowią ­klamki firmy HOPPE, które doskonale komponują się z osłonkami okuć.

Parapety wewnętrzne         
Parapety wewnętrzne są ważnym element wykończenia okna. O ich funkcjonalności, trwałości i urodzie decyduje materiał, z jakiego są zrobione oraz prawidłowy montaż. Parapety oferujemy z drewna klejonego: sosny, meranti oraz dębu. Szeroka paleta kolorów umożliwi dobranie odpowiedniego dekoru do każdego wnętrza, szerokości i długość dowolna,  grubość to 45mm

 

 

Nawiewniki
Nawiewniki okienne umożliwiają dopływ powietrza do pomieszczeń mieszkalnych. Nawet przy szczelnie zamkniętym oknie dostarczane jest świeże powietrze niezbędne do zapewnienia skutecznej wentylacji. Standardowy zestaw składa się z części wewnętrznej (nawiewnika), który reguluje ilość dostarczanego powietrza oraz z części zewnętrznej (okapu), który chroni przed deszczem i owadami. Dodatkowo można zastosować specjalne łączniki i okapy akustyczne, które chronią przed hałasem zewnętrznym.

 

Ze względu na sposób działania wyróżniamy:
– nawiewniki sterowane ręcznie – użytkownik sam reguluje ilość dostarczanego powietrza przez otwarcie/zamknięcie przesłony.   

– nawiewniki higrosterowane – sterowane automatycznie, ilość dostarczanego powietrza zależy od wilgotności względnej panującej w pomieszczeniu. Im wyższa wilgotność, tym większy napływ powietrza. W zależności od pory dnia i od sposobu użytkowania pomieszczeń, zmienia się ilość dopływającego powietrza (np. w nocy jest większy nawiew do sypialni, w ciągu dnia do pokoju dziennego). Czujnikiem sterującym jest wiązka taśm wykonana z poliamidu. Istnieje możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.

 

 

– nawiewniki ciśnieniowe – samo regulujące, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana, np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.